Bevezető a számmisztikába



Tartja a mondás.Hogy hiszed vagy nem,az a te döntésed.Én hiszem.

Habár sok mindennel tisztában vagyunk a szám,és név Az asztrológia, mint az okkult tudományok legfontosabbika, a numerológiára is jelentős befolyással bírt. A numerológia, az asztrológiához hasonlóan, abból a feltételezésből indul ki, hogy a világegyetem nem más, mint egy túldimenzionált emberi test, s a planéták befolyással vannak az emberekre, mert ezek az égi jelek határozzák meg cselekedeteinket, életünk menetét, ugyanakkor az emberek viszont képesek arra, hogy a spirituális rezgésekkel összhangban uralkodjanak az Univerzumon. Mivel a különböző bolygók különböző számokkal vibrálnak, a számok 1-tol 9-ig egy teljes rezgésciklust alkotnak, amelyek ismeretében az emberek számára meghatározó, hogy részükre, mely számok szerencsések, s melyek a szerencsétlenek.

 A zsidó-keresztény számmisztika elsősorban az ókorban élt Püthagorasz tanításán alapszik, e tanokból táplálkozva nőtte ki magát a számmisztika két fontos ága: a keresztény gnózis és a zsidó kabbala. A gnózis jelentése: tudás, megismerés. A középkor keresztény gnosztikusai ezoterikus módszerekkel és különböző számösszefüggésekkel próbáltak magyarázatot találni az emberi lét rendeltetésének és a kozmikus princípium rejtett tudásának jobb megismerésére, melynek megszerzése által remélték az üdvösség elnyerését. A kabbala héber jelentése: tradíció. A zsidó kabbalisták egy nagyon bonyolult számmisztikára épített rendszert használtak a misztikus vallási hittételek tolmácsolására.Első gondolatra talán hihetetlennek tűnhet a számok fontosságának ilyetén hangsúlyozása, azonban a számolás nélkül még ma is barbárok lennénk; még a legegyszerűbb dolgokat sem tudnánk megmagyarázni. Az eltérő vallások szakrális szövegeiben is számos példát találunk a matematikai képletek és az isteni gondolatok összefüggéseire.
Az istenségeket már ősidők óta számokkal jelölték meg. Platón athéni filozófus (i.e. 427-347) a szakrális számokat az egyiptomi Thot istentől származtatta, akit a számolás, a mértan és az asztronómia atyjának is tekintett. Az indeknél Siva isten testesítette meg a számokat, vagy amint Appar tamil költő írta: „O maga a szám és a számjegy.” A kínaiak Fu-hszi ősatyától eredeztetik a számmisztikát, feltételezésük szerint ő alkotta meg az emberek számára azt a nyolc hármas jelet, az ún. trigramot, amelyet később oly sokat használtak különböző jóslásokra, jövendölésekre. A kínai Caj-sen szerint „Számok kormányozzák a világot”, de hasonlóképpen vélekedtek a számok miszticizmusáról Püthagorasz és tanítványai, a püthagoreusok is, akik a dolgok lényegét a számokban látták megtestesülni. Gottfried Wilhelm Leibniz német filozófus (1646-1716) véleménye szerint „A dolgok lényegei a számok”. Vallásos ember lévén, a Biblia teremtéstörténetéből kiindulva valamennyi számot az egyesből és a zéróból vezette le, ugyanis a Biblia két ősprincípiumot említ: Istent és a semmit. Ahogyan Isten a semmiből teremtette meg a világmindenséget, úgy az 1-es számjegy a semmivel (nullával) párosulva létrehozta az összes többi számot. Abban, hogy a 0 és az 1 segítségével minden szám felírható, Leibniz annak igazolását látta, hogy „A semmin kívül mindennek az egy az alapja”, és ez számára cáfolhatatlan bizonyítok jelentett arra, hogy csak egy Isten létezik.
A számmisztikában általában a születési nevet és a születés időpontját használják fel. Ezeket az információkat számokká alakítják. Az eredményt úgy kapják, hogy ezeket a számokat behelyettesítik különböző matematikai egyenletekbe, amelyekből aztán kivonják az információt.A számmisztika és a reinkarnáció
A numerológia segítségével megtudhatjuk, milyen képességeink és lehetőségeink vannak az életben. Például eredményként ezt kapjuk: a kliens életének a lényege az, hogy megtanuljon felelősségteljes lenni. Mivel a reinkarnáció célja az, hogy a lélek a különböző életekben egymással ellentétes benyomásokat szerezzen, az előző életében ez az ember lehet, hogy csak élvezte az életet, és semmi mást nem csinált. Egy következő életében pedig talán az anyagi javakra fog koncentrálni.
A numerológia olyan akadályokat is megmutat ebben az életben, amelyek egy korábbi életünkben az energiáink helytelen felhasználásból eredtek. A számmisztika emellett megmutathatja, miket kell még megtanulnunk, amiket valamelyik előző életünkben nem volt lehetőségünk megismerni. Lehet, hogy az akadályok nagyok lesznek, de a numerológiai táblázat azt is megmutatja, hogyan lehet őket legyőzni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése